petek bakımı

 

Petek Bakımı

Kombi petek bakımı düzenli olarak yapıldığında, harcayacağınız doğalgaz ve elektrik enerjisi azalacak ve cihazınızdan daha fazla verim almanız kolaylaşacaktır. Bu yüzden kombilerin ve peteklerin bakımının, belirli aralıklarla düzenli olarak yapılması tavsiye edilir.

Petek Bakımı Yaptırmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Petek ve kombilerinizin bakımlarını ayrı ayrı yaptırmanız, kullanım aşamasında sağladığı faydalar ile birlikte verimlilik açısından büyük avantajlar elde etmenizi sağlar. İşinde uzman kişi veya kişilerce yapılacak bakım çalışmaları, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilecek büyük sorunların önlenmesi için önemlidir.

Petek Bakımı ile Tasarruf Yapabilirsiniz

Tüm makine ve cihazlarda olduğu gibi periyodik bakım yaptırmak, yakıt ve enerji tasarrufu sağlamanın yollarından biridir. Nasıl ki araçların periyodik bakımlarının yapılarak eksikliklerinin giderilmesi yakıt tasarrufu sağlıyorsa, kombilerin ve peteklerin periyodik bakımlarının yapılması da tasarruf sağlar.

petek bakımı

Zamandan tasarruf ederken, doğalgaz ve elektrik enerjisinden de düzenli bir tasarruf sağlamak istiyorsanız, kullanacağınız suyun ve yaşam alanlarının konforlu bir şekilde ısınması için önemli olan kombi ve peteklerin bakımlarını düzenli olarak yaptırmanız gerekir.

Kombi Bakımı ile ilgili sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Petek Bakımıyla Arızaları Önleyebilirsiniz

Rutin olarak uygun ücretler karşılığında yaptıracağınız bakım, aniden çıkabilecek arızaların önlenmesi açısından önemlidir. Aksi halde cihazın hiç beklenmedik bir zamanda beklenmeyen bir arıza vermesi, arızanın giderilmesi için daha fazla masraf yapmanıza neden olur.

Petek bakımının rutin aralıklarla yapılması, peteklerdeki korozyon parçalarının borularda ulaşılamaz yerlere zaman içerisinde ilerlemesini engeller. Böylelikle yapılacak diğer periyodik bakımların daha kolay ve ucuz olmasını sağlar. Aksi halde peteklere gelen borular daralacağı için, verimli bir ısınmadan bahsetmek söz konusu olmayacaktır.

Petek Bakımı Olası Kazaları Önler

Arızalardan kaynaklanabilecek ciddi kazalar, mal kayıplarının yanı sıra can kayıplarına da neden olabilir. Bu nedenle periyodik bakımların yapılması, kazalara neden olabilecek sorunların önceden önlenmesine yardımcı olur.

Petek Bakımında Neler Dikkate Alınır?

Peteklerin bakımı yapılırken, boru ve peteklerde herhangi bir korozyonun kalmamasına ve kireçlenme gibi nedenlerle daralan kısımların açılmasına dikkat edilir.

Doğrudan kombi cihazında ise arızaya neden olabilecek noktalar tespit edilerek, bunların bakımı yapılarak arızanın önüne geçilir. Elektrik aksamının kontrol edilmesi ve kombi cihazının toz ve kirden arındırılması gibi işlemler de kombi bakımı esnasında dikkat edilenler arasındadır.

Sizin de petekleriniz ısınmıyorsa bizi arayın..