kombi bakımı

 

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı cihazınızın düzgün çalışması ve olası tehlikelerin önceden önlenmesi için önem taşırken,  cihazın devrinin sorunsuz olmasının sağlanmasıyla birlikte doğalgaz tasarrufunun yapılması için de önemlidir.

Birçok tüketici kombilerinde herhangi bir arıza olana kadar bakım yaptırmazken, tasarruf sağlamak isteyen tüketiciler ise düzenli bakım yaptırarak hem daha büyük arızalara engel olmakta hem de enerji tasarrufunun yapılmasını sağlamaktadır.

Kombi Bakımı Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Kombi Arızaların Önlenmesi

Düzenli olarak kombi bakımının yaptırılması, olası daha büyük arızaların önlenmesi için büyük önem taşır. Bu arızaların ciddi boyutlara ulaşarak ortaya çıkması, maliyetin artmasına veya kombinin tamamen kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir.

Elektrik ve Doğalgaz Tasarrufu

Düzenli kombi bakımı, doğalgaz ve elektrik enerjisinden tasarruf etmenizi sağlar. Tüm cihazlarda olduğu gibi kombi gibi cihazların da en sağlıklı haliyle çalışması, elektrik ve doğalgaz sarfiyatının daha az olmasına imkan tanır. Cihazın en ideal şekilde çalışması sayesinde ısı verimliliği artacağı için, harcanacak enerji miktarı da doğal olarak düşecektir.

Can ve Mal Kaybının Önlenmesi

Kombi patlamaları veya kombiden kaynaklı elektrik arızaları gibi insanların can ve mal kaybına neden olan arızalar, azımsanmayacak oranda karşılaştığımız olumsuzluklardan biridir. Bu arızaların erkenden önlenmesi ve buna bağlı olarak görülebilecek can ve mal kayıplarının ciddi oranda düşürülmesi, kombi bakımı yaptırmanın faydaları arasında yer alır.

Kombi Verimlilik

Yaptıracağınız bakım sayesinde cihaz verimliliği ve dolayısıyla daha iyi bir ısınma söz konusu olacaktır. Isı verimliliğinin artması kış aylarında daha iyi bir ısınma sağlayıp soğuk havanın etkilerinden korunmanıza yardımcı olurken, çeşitli maliyetlerin ortadan kalkmasını da sağlayacaktır.

Kombi Bakımı Yapılmaz İse Ne Olur ?

Eğer kombi bakımları tam zamanında yapılmaz ise o zaman size sürekli arızalar çıkaracaktır. Eğer bu arızaları kış ayında çıkarırsa ekipler yoğun olacağı için müdahale etmek de biraz uzun sürebilir. Bu durumda sizi zor durumda bırakabilir.  Bu yüzden belirli dönemlerde kesinlikle kombinizin bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir. Bu hem kombinizin ömrünü arttırır hem de daha çok perfonmans almanızı sağlar.

 

Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Kombi bakımının, her yıl düzenli aralıklarla en az 1 kez yapılması tavsiye edilir. Özellikle kış aylarına girmeden önce bakımı yapılan kombiler, çalışma esnasında kış ayı boyunca daha iyi bir performans sergilemektedir. Kombi petek temizliği ile kombilerin rutin bakımlarının yıllık olarak yapılması, mal ve can sağlığı için de kullanıcısına avantaj sağlar.

Düşük ücretler karşılığı yıllık kombi bakımınızı yaptırarak, daha büyük masraflardan rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. Kombi bakım ücretleri, bakım sonrası oluşacak doğalgaz ve elektrik tasarrufu ile rahatlıkla karşılanabilecek düzeylerdedir.

İzmir Kombi Bakımı Fiyatları için bizi arayın..