Kombi Arıza Tespiti 

kombi arıza tespiti

 

Kombi arıza tespitinin yanı sıra arızaların giderilmesi gibi işlemler, mutlaka alanında uzman bir teknik servis personeli tarafından yapılmalıdır. Aksi halde arıza boyutunun artmasının yanı sıra, ciddi yeni arızaların görülmesi veya can ve mal kaybı gibi daha ağır sonuçların oluşması mümkün olabilir.

Arızanın tespiti için teknik uzman çeşitli profesyonel araç gereçlerden yararlanarak, kombi arızaları ve arıza kaynakları üzerinde doğru bir çalışma yapabilir. Amatör kişilerce yapılacak tespit ve tamir çalışmaları, cihazınıza ve daha da önemlisi ortamda bulunan kişilere ciddi zararlar verebilecek farklı arızaların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Kombi Arıza Tespiti ve Tamiri

Kombilerde görülebilen arızaların bazıları fazla teknik bilgi gerektirmeyen ve kullanıcıların profesyonel destek alarak kendilerinin de giderebilecekleri türdendir. Örneğin gaz kesilmesine bağlı olarak görülecek uyarılar, bir arızadan ziyade daha çok, bir ayarlamanın söz konusu olmasından kaynaklanır.

Cihazınızda ciddi arızaların bulunduğunu gözlemliyorsanız, alanında uzman kombi teknik servisi aranarak arıza konusunda profesyonel yardım alınmalıdır. Yine düşük veya yüksek su basıncı nedeniyle alınan uyarılar birer arıza olmaktan çok, birer hata niteliği taşır. Bu tip sorunlar hakkında basit kullanım bilgisine sahip olmanız ve teknik servisten destek almanız halinde, kendiniz müdahale ederek giderilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kombiler hakkında hiçbir bilginiz yok ise hemen teknik servis ile iletişim kurmanız daha doğru olacaktır.

Kombi Arızaları

Kombi arızaları arasında en yaygın görülenlerden biri olan sıcak su arızası, kombinin çalışmasına rağmen sıcak suyun gelmemesiyle sonuçlanan sorunlardan biridir. Kombi ateşleme arızaları, cihazdan gelen sesler ve farklı arızalar, cihazın rutin performansına etki edebilecek sorunların habercisi olabilir. Bu tip arızaların nedenleri farklı olabileceği için, daha büyük sorunlarla karşılaşmamak ve olası kazaları önlemek için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Cihazınızın marka ve modeline göre, ortaya çıkan arızaların önemli bir kısmı kombi dijital ekranında harf ve rakam kodları ile belirtilmektedir. Bu kodların önemli bir kısmı, basit hataların gösteriminde kullanılır. Örneğin gazın gelmemesi gibi bir hata kodu almanız durumunda, doğalgaz vanasını veya gaz akışını engelleyebilecek unsurları inceleyebilirsiniz.

Ancak yine de emin olmadığınız durumlarda, kombi teknik servisi aranarak bilgi alınmalı ve buna rağmen sizin gideremeyeceğiniz bir durum olması halinde, doğrudan profesyonel yardım istenmelidir.

 

, ,