Doğalgaz İç Tesisat

Doğalgaz İç Tesisat

Doğalgaz iç tesisat sisteminin kusursuz bir şekilde döşenmesi hem daha sağlıklı bir ısınma imkânı tanır hem de olası riskleri ortadan kaldırır. Tesisatın kusursuz bir şekilde tasarlanmasında ve hayata geçirilmesinde en önemli konuları sizler için derledik. Bu sayede hem doğalgaz iç tesisatı ile alakalı neler yapabileceğinize bir göz atabiliriz!

Doğalgaz, ev ve iş yerleri için ısınma ihtiyacının giderilmesi maksadı ile kullanılabilen en önemli seçeneklerden bir tanesidir. Isınmanın verimli ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilebilmesinde oldukça önemli olan doğalgaz tesisatının doğru projelendirilmemesi durumunda karşılaşılabilecek olan risklerin çok fazla olduğu söylenebilir. Bu nedenle tesisatı planlayacak olan ekibin alanında uzmanlığa sahip olması oldukça değerlidir. Firma olarak size sunduğumuz çok değerli çözümler sayesinde doğalgaz ile alakalı herhangi bir sorun yaşamadan ısınma ihtiyacınızı gideriyoruz.

Doğalgaz İç Tesisatı Nelerden Oluşur?

Doğalgaz iç tesisatı birden fazla parçadan meydana gelen oldukça değerli bir sistemin adıdır. Bu anlamda iç tesisat içerisinde bulunan parçaların tek tek bilinmesi daha kaliteli bir tesisata kapı aralar. Uzman ekibimiz bütün parçaları yakından bilen bir tecrübeye sahiptir. Bu yönü ile tesisatın oluşturulması aşamasında kullanılan birbirinden değerli parçaları tek tek sıralamak gerekir.

Dağıtım Borusu

Ana vanadan çıkan dağıtım boruları hat boyunca uzanan ve gaz sayaçlarının girişine kadar varan borular şeklinde bilinir. Dağıtım borusu adından da anlaşıldığı üzere sistem içerisinde doğalgazın hat boyunca dağılmasına olanak sağlar. Dağıtımı sağlaması nedeni ile oldukça kaliteli bir şekilde planlaması gereken bu borularda görülen herhangi bir sorunun dağıtıma engel olacağını ifade etmek gerekir.

İç Tesisat Kolon Borusu

Kolon borusu, dağıtım boruları arasında düşey yönde yerleştirilen ve doğalgazın yukarı – aşağı yönlü dağıtılmasına olanak sağlayan borulardır. Kolon boruların bu isimle adlandırılmasında kolon gibi tavandan tabana doğru uzanmansın rolü büyüktür. Bu borularda görülebilecek olan kaçak ya da problemlerin doğalgaz kullanımında ciddi riskler taşıyacağını ifade etmek gerekir.

İç Tesisat Sayaç Bağlantı Hattı

Sayaç bağlantı hattı, kolonlar ve doğalgaz sayacı arasındaki bağlantıyı sağlayan küçük boylu borulara verilen isimdir. Bu boruların sayaca doğrudan bağlanması nedeni ile kaçak durumunda sayacın çalışmaması durumu ile karşılaşılabilir. Doğalgaz kullanımında çeşitli teknik sorunlar anlamına gelecek olan sayaç bağlantı hattı problemlerinin ortadan kaldırılabilmesi adına firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Tüketim Hattı

Doğalgaz şebekesinden gelen enerjinin kullanıcının tüketebilmesi adına döşenen oldukça değerli borulardır. Doğalgaz iç tesisat yapılandırmasının en değerli parçalarından bir tanesi olan tüketim hattı konusunda sertifikalı teknik servislerin hizmet sunması nedeni ile bize ulaşabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı ve İç Tesisat ile Alakalı Bilinmesi Gerekenler

Doğalgaz tesisatı konusunda dikkat edilmesi gereken birbirinden değerli konular olduğunu bilmeniz alacağınız hizmetin kusursuz olmasında değer taşır. Bu anlamda doğalgaz iç tesisatı ile ilgili belli başlı konulara değinmek gerekir. Bu noktada aşağıdaki detaylara bir göz atarak aldığınız hizmetin bu standartlarda olduğundan emin olmalısınız.

  • Doğalgaz borularının iç mekânda ama açıkta ve kolay bir şekilde ulaşılabileceği alanlarda olması gerekir,
  • Doğalgaz tesisatının kesinlikle sıva altında olmaması ve olası bir risk anında müdahale edilebilecek konumda bulunması gerekir,
  • Doğalgaz iç tesisatı yapılandırılırken bağlantı noktalarında sızdırmazlık kurallarına uygun malzemeler, keten veya sızdırmazlık macununun tercih edilmesi şarttır,
  • Doğalgazın şebekeden gelen boruları binanın ulaşılabilir yerinde olmalıdır,
  • Kapama vanasının küresel çelikten imal edilmiş olması gerekir,
  • Boruların yangın gibi tehlikelere karşı korunaklı olması şarttır,
  • Doğalgaz iç tesisatının döşenmesinde kullanılacak olan boruların korozyona karşı korunması ve iç çapak gibi unsurlar barındırmaması gerekir,
  • Korozyon önlemi alınmayan borularda gaz kaçağı ve tahribatın oluşması nedeni ile ciddi riskler ile karşı karşıya kalınır,
  • Doğalgaz iç tesisat işlemleri gerçekleştirilirken asma tavan içi, duman bacası, asansör boşluğu, çöp depoları, yanıcı maddelerin bulunduğu yerler ile davlumbaz içinden kesinlikle geçirilmemelidir.

Yukarıdaki tüm konularda dikkat edilerek gerçekleştirilmiş bir iç tesisatın tam anlamı ile hizmet sunacağını ifade etmek gerekir. Kombi seçimi bu tesisattan sonra yapılmalıdır.

Doğalgaz İç Tesisat Fiyatları

Doğalgaz tesisatı çekmek istediğinizde cevaplamanız gereken en önemli konulardan bir tanesi de tesisat fiyatlarıdır. Tesisatın hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir şekilde yapılandırılmasını sağlayan firmamız sayesinde ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabilirsiniz.